Про насІсторія журналуБлагодійний фондПроектиГалереяКонтакт

Релігія

Фестиваль «Лютин»

Другий рік поспіль на Львівщині відбувається Соціальний фестиваль «Лютин», перший в Україні.

Зазвичай, діючі молодіжні, спортивні чи мистецькі фестивалі охоплюють різні категорії дітей, молоді, вихованців інтернатів. Та діти з вадами здоров’я залишаються роками в стінах закладів, радіючи тільки прихожим волонтерам-артистам.


 
Проща до Боринич

Свята Літургія у БориничахУ духовному житті українців паломництво до святинь завжди посідало важливе місце. В давнину українські прочани йшли на прощу пішки, босоніж, спопеляючись пекучим сонцем, чи, омиваючись рясним дощем; йшли з піснею, з молитвою, з непохитною вірою та щирим серцем, спов­неним любові. Сучасні ж християни намагаються бодай раз у рік здійснити прощу до одного з відпустових місць, яких в Україні — чимало: Унів, Зарваниця, Гошів, Грушів, Почаїв, Крехів та ін. Для членів моєї сім’ї таким чудодійним місцем паломництва вже багато років є капличка та життєдайне джерельце у селі Бориничі Жидачівського району.


 
Qui pro quo!

Петро Камінський, редактор розділу «Релігія»Більшість християн помилково вважає фарисейство релігійно і морально низьким явищем. Фарисей — майже що лайливе слово. Насправді, фарисейство було вершиною релігійного і морального життя єврейства. На затвердлім ґрунті старозавітньої релігії закон не міг піднятись вище — фарисеї були релігійними просвітителями, вчителями народу, вірними закону та обряду, взірцями праведності у властивому їм тлумаченні. І проти цього явища — фарисейства — виступив Христос.


 
Зцілення душі й тіла...

Отець Олександр, монах-студит, духівник Свято-Успенської Унівської ЛавриРозмова зі Старцем Олександром (Кіларом)

Отець Олександр, монах-студит, духівник Свято-Успенської Унівської Лаври — відома в духовному світі особа. Його молитви зцілюють душі й тіла; тисячі людей, які мали змогу з ним спілкуватися, вражені його неземною сутністю, він — свідок Бога Воскреслого.


 
Богослов’я із пустелі (У школі Великого Єроніма)

Святий Єронім. Гравюра А. ДюрераВін є учнем Того, котрий «не прийшов нести мир, але меч» (Мт. 10,34). Вимогливий до себе й до інших, однаково із пасією береться до всього, що робить і так само з пасією ставиться до кожного, кого зустрічає на своєму шляху. Монастичне передання представляє Єроніма худого, напівоголеного, посеред «театральних» мук каяття. Дюрер посадив його зручно у затишку теплого баварського кабінету. В ногах його спить лев, немов величезне псисько. Бачимо, що добре Великому Мужу. Він пише неустанно, зосереджено: справжній гуманіст — увесь в роботі. Власне уміло поєднує два полюси свого життя: аскезу і книги, боротьбу з гріховною природою і пасію до культури, покликання до досконалого життя і до святої філології. Вивчення Біблії і пощення відображають лише одне — гарячий, палаючий пошук Бога.


 
Боротьба Кардинала за збереження церкви

Кардинал Йосиф СліпийНині світове українство живе під враженням знакової події — освячення однієї з найбільших християнських святинь — Собору Святої Софії в Римі. Ініціатором спорудження собору був кардинал Йосиф Сліпий. Дітище великого мудреця України і подвижника Церкви протягом багатьох десятиліть виконує духовну культурницьку роль. Це духовне посольство українців в Європі. Пропонуємо дуже цікаву публікацію з американської преси (Pittsburgh Post-Gazette), що її підготував більш як 20 років тому кореспондент газети, українець Богдан Годяк.


 

Нове число

Прес-Центр
Банер
Банер
www.leleky.org
Банер
Банер
Банер
Культурна Україна. Каталог сайтів ЛітПорталу Проба Пера