Про насІсторія журналуБлагодійний фондПроектиГалереяКонтакт
Історія журналу

"Листи до Приятелів" — журнал думки і чину

Відновлено один із найвідоміших українських публіцистичних журналів

Ідейним предтечею нашого журналу було щомісячне видання "Листи до Приятелів", що його видавав у Нью-Йорку відомий український філософ, публіцист, громадсько-політичний діяч і вчений Микола Шлемкевич. Переконаний ідеаліст, він прагнув до здійснення ідеалів Тараса Шевченка та Івана Франка про Добро, Правду і Красу, нову українську людину, озброєну ідеєю національної свідомості й соборності.

В сучасну епоху тотальної медіатизації суспільно-політичного життя важливо зберегти багаті традиції української і світової публіцистики, яка прагнула удосконалити людину і довколишній світ, забезпечити гармонію між людьми, народами і цивілізаціями. Оскільки в центрі життя спільнот мають бути ідеали, маємо вичитати сигнали своєї епохи, аби, висловлюючись словами Євгена Сверстюка, "хворий світ оздоровити". Тому світоглядна орієнтація нашого видання підпорядкована пробудженню Богоподібного в людині, турботі про моральний прогрес.

Ми виходимо з таких принципових положень:

1. Комерційно-маніпулятивна цивілізація сходить з історичної арени, оскільки і комунізм, і капіталізм, як втілення матеріалістичного нігілізму, руйнують і людину, і довкілля. Неминучий перехід до цивілізації духовної, в якій ключовим поняттям буде рівновага. Її від початків встановив Найвищий Розум, тому маємо орієнтуватися не на вигоду і розтринькування моральних ресурсів людини, а на забезпечення у житті гармонії Душі—Розуму—Тіла. Тобто маємо прямувати до життя абсолютно справедливого, абсолютно простого, абсолютно чистого.

2. Кожний народ в певний період історії виконує свою місію. У ХХІ столітті нам, українцям, випала місія сказати іншим нашим братам і сестрам у співжитті на планеті Земля щось своє, яке є одвічним, сокровенним і благодатним. Збираючи для України ясні скарби світу, скарби любові і пошани, скарби благородних думок, ми допоможемо людині зосібна і спільнотам назагал сприймати світ цілісно.

3. Не маємо права втрачати духовний компас, схаотизовувати нашу спроможність відчувати Істину. Рівно ж не маємо права миритися із суто предметною свідомістю, пласким позитивізмом, який чинить з людини раба і споживача. Сповідуючи енергійний оптимізм, редакція журналу "Листи до Приятелів" вбачає свій обов’язок у тому, щоб нести правду туди, де панує брехня, віру — туди, де панує сумнів, злагоду — туди, де панує розбрат, надію — туди, де панує відчай.

4. Діапазон журналістського дослідження, відтворення дійсності в журналі "Листи до Приятелів" — якнайширший. Ми прагнемо забезпечити предметну аргументацію, що базується на переконливих фактах і несхитних моральних засадах, задіяти вищі пласти свідомості — аби створити кращий світ, утвердити соціальне милосердя, взаєморозуміння і співпрацю. Нашою українською гордістю має стати ідейне багатство і лицарськість у суперництві і співпраці ідей, адже синтез ідей посутньо розмежовує їх поле діяння. Духовне і політичне самоздійснення мусять гармонійно доповнювати одне одного.

5. Переорієнтація думки і віри — запорука виходу з глухого кута "полатаної цивілізації". Ми переконані: моральна рівновага набагато цінніша, ніж практична вигода. Збагнувши Божественні знаки, візьмімо на себе відповідальність за те, щоб ХХІ століття справді стало духовним.

Редакція журналу "Листи до Приятелів"

 

Нове число

Прес-Центр
Банер
Банер
www.leleky.org
Банер
Банер
Банер
Культурна Україна. Каталог сайтів ЛітПорталу Проба Пера