Про насІсторія журналуБлагодійний фондПроектиГалереяКонтакт

Суспільство

Відповідальність за майбутнє

Йосип Лось, головний редактор часопису Ми спроможні змінити світ на краще. За умови, що нашим гаслом буде енергійний оптимізм...


На наших очах старий світ розвалюється під тиском нових ідей. Який «старий світ»? За правильну відповідь не треба присуджувати премії — це система, в якій орієнтиром є споживання й розваги. Мова про неолібералізм, що його нам хитромудро накидають під виглядом таких двозначних термінів, як демократія, громадянське суспільство, правова держава, недоторканість особистості, свобода преси та інші привабливі декорації. Про комунізм у вигляді більшовизму не йдеться, оскільки цей витвір вселенських шахраїв своїм кримінальним минулим (винищення 100 мільйонів людей) ганебно збанкрутував. Принагідно думка німецького філософа-ідеаліста Ф. Шеллінга: зло, за задумом Бога, неодмінно мусить саморозвінчатися.


 
Схиляємо до традицій Миколи Шлемкевича

Микола Шлемкевич60 років тому з’явився перший номер щомісячного журналу «Листи до Приятелів», що його за кордоном видавав відомий філософ, публіцист, громадсько-політичний діяч Микола Шлемкевич. Провідною ідеєю філософії та публіцистичної творчості видатного майстра слова, шляхетної думки і реального чину (книги, участь у багатьох організаціях, виданнях, створення Українського Публіцистично-Наукового Інституту та ін.) був пошук правди. Переконаний ідеаліст, він прагнув до здійснення ідеалів Тараса Шевченка та Івана Франка про добро, правду і красу, про нову українську людину, озброєну ідеєю національної свідомості й соборності. М. Шлемкевич шукав нових шляхів для українського суспільства, для його морального зміцнення і державного оформлення.


 
Прелюдія злочинів

Тарас ЛильоНеповторність жахіть ХХ сторіччя у нас прийнято пов’язувати з євроінтеграційними перспективами України: із наближенням до часу Х нібито щезає контекст виживання й утверджується повноцінне буття народу. Як відомо, на ідентичність тієї частини сучасної Європи, яка входить до складу ЄС, істотний вплив мала Велика французька революція кінця XVIII століття та її ідеали: рівність, братерство, свобода. Однак життя зав­жди має більше шансів, якщо свобода узгоджується з правдою. А шлях до правди ще треба пройти не тільки українцям, тим паче, якщо ця правда є одним з ключів до усвідомлення механізмів масового вбивства в наступні після згаданої революції епохи.


 
Спадщина Туган-Барановського

Михайло Туган-БарановськийУ нинішні часи суспільних метаморфоз та фінансових криз з’являється спокуса шукати порятунок за межами власних надбань етичного інтелектуалізму, в лабіринтах чужих рецептів утвердження себе у світі. Однак в епоху абсолютизованої вигоди такі рецепти не рідко були підступно хибними. Сучасний суспільно-економічний оптимізм українця можна посилити, навертаючи на призабуті стежки геніальної спадщини українських мислителів. Їхні думки перевірені часом й поза терміном давності. Імпульси таких думок збагатили універсум, зокрема економічної культури людства. Серед постатей, які показують сучасній Україні (та світу загалом) шлях до себе, — уродженець Харківщини Михайло Туган-Барановський (1865 — 1919).


 
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>

Нове число

Прес-Центр
Банер
Банер
www.leleky.org
Банер
Банер
Банер
Культурна Україна. Каталог сайтів ЛітПорталу Проба Пера